Style Switcher (8.x-2.0-alpha1) - en to de translation catalogue (23 entries)

en: User interface
de: Benutzeroberfläche

en: Title
de: Titel

en: Save configuration
de: Konfiguration speichern

en: delete
de: Löschen

en: Delete
de: Löschen

en: Operations
de: Aktionen

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Weight
de: Gewichtung

en: The configuration options have been saved.
de: Die Konfigurationsoptionen wurden gespeichert.

en: edit
de: Bearbeiten

en: Save
de: Speichern

en: Default
de: Standard

en: Path
de: Pfad

en: Global settings
de: Globale Einstellungen

en: Style
de: Darstellung

en: Machine name
de: Systemname

en: Add style
de: Stil hinzufügen

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
de: Ein eindeutiger Systemname kann nur Kleinbuchstaben, Zahlen und Unterstriche enthalten.

en: Enable @title
de: @title aktivieren

en: Set @title as default
de: @title als Standard einstellen

en: (Machine name: @name)
de: (Systemname: @name)

en: Weight for @label
de: Gewichtung für @label
