Style Switcher (8.x-2.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (21 entries)

en: User interface
fr: Interface utilisateur

en: Title
fr: Titre

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: delete
fr: supprimer

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Enabled
fr: Activé

en: Edit
fr: Modifier

en: Weight
fr: Poids

en: The configuration options have been saved.
fr: Les options de configuration ont été enregistrées.

en: edit
fr: modifier

en: Save
fr: Enregistrer

en: Default
fr: Par défaut

en: Path
fr: Chemin

en: Global settings
fr: Paramètres globaux

en: Machine name
fr: Nom système

en: Add style
fr: Ajouter un style

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
fr: Un nom système. Ne peut contenir que des lettres minuscules, chiffres, et tirets bas.

en: Enable @title
fr: Activer @title

en: Set @title as default
fr: Définir @title par défaut

en: Weight for @label
fr: Poids de @label
