Style Switcher (8.x-2.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (19 entries)

en: User interface
pt: Interface do utilizador

en: Title
pt: Título

en: Save configuration
pt: Guardar configuração

en: delete
pt: eliminar

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Enabled
pt: Ativado

en: Edit
pt: Editar

en: Weight
pt: Peso

en: The configuration options have been saved.
pt: As opções de configuração foram guardadas.

en: edit
pt: editar

en: Save
pt: Guardar

en: Default
pt: Por defeito

en: Global settings
pt: Definições globais

en: Style
pt: Estilo

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Add style
pt: Adicionar estilo

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
pt: Um nome de máquina único. Pode apenas conter letras minúsculas, números e traços inferiores.

en: Set @title as default
pt: Definir @title como predefinido
