Style Switcher (8.x-2.0-alpha2) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: User interface
it: Interfaccia utente

en: Title
it: Titolo

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Enabled
it: Attivato

en: Edit
it: Modifica

en: Weight
it: Peso

en: The configuration options have been saved.
it: Le opzioni di configurazione sono state salvate.

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: Path
it: Percorso

en: Global settings
it: Impostazioni globali

en: Style
it: Stile

en: Theme settings
it: Impostazioni tema

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Styles
it: Stili

en: Add style
it: Aggiungi stile

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
it: Un nome univoco ad uso interno. Può contenere solo lettere minuscole, numeri e underscore.

en: Set @title as default
it: Imposta @title come predefinito
