Style Switcher (8.x-2.1) - en to hr translation catalogue (18 entries)

en: User interface
hr: Korisničko sučelje

en: Title
hr: Naziv

en: Save configuration
hr: Spremi postavke

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Edit
hr: Uredi

en: Weight
hr: Težina

en: The configuration options have been saved.
hr: Postavke spremljene.

en: Save
hr: Spremi

en: Default
hr: Zadano

en: Path
hr: Putanja

en: Global settings
hr: Opće postavke

en: Style
hr: Stil

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Styles
hr: Stilovi

en: Add style
hr: Dodaj stil

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
hr: Jedinstven stroju-čitljiv naziv. Može sadržavati samo mala slova, brojeve i donje crtice.
