Style Switcher (8.x-2.2) - en to nl translation catalogue (23 entries)

en: User interface
nl: Gebruikersinterface

en: Title
nl: Titel

en: Save configuration
nl: Instellingen opslaan

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Edit
nl: Bewerken

en: Weight
nl: Gewicht

en: The configuration options have been saved.
nl: De instellingen zijn opgeslagen.

en: Save
nl: Opslaan

en: Default
nl: Standaard

en: Path
nl: Pad

en: Global settings
nl: Algemene instellingen

en: Style
nl: Stijl

en: Theme settings
nl: Thema-instellingen

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Styles
nl: Stijlen

en: Add style
nl: Stijl toevoegen

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
nl: Een unieke systeemnaam. Kan alleen kleine letters, cijfers en onderstrepingstekens bevatten.

en: Enable @title
nl: @title inschakelen

en: Set @title as default
nl: @title als standaard instellen

en: (Machine name: @name)
nl: (Systeemnaam: @name)

en: Weight for @label
nl: Gewicht voor @label
