Subgroup (1.0.0-rc1) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Operations
it: Operazioni

en: Group
it: Gruppo

en: Remove
it: Elimina

en: Parent
it: Genitore

en: Depth
it: Profondità

en: Details
it: Dettagli

en: Source
it: Sorgente

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Machine-readable name
it: Nome ad uso interno
