Subsite (2.0.0) - en to ro translation catalogue (22 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Value
ro: Valoare

en: Weight
ro: Greutate

en: Theme
ro: Temă

en: Unknown export format.
ro: Format de export necunoscut.

en: Menus
ro: Meniuri

en: Book navigation block display
ro: Afişare bloc navigare carte

en: Path to custom icon
ro: Calea către logo-ul personal

en: Show block on all pages
ro: Afişează blocul pe toatepaginile

en: Show block only on book pages
ro: Afişează blocul doar pe pagina cărţii.

en: If <em>Show block on all pages</em> is selected, the block will contain the automatically generated menus for all of the site's books. If <em>Show block only on book pages</em> is selected, the block will contain only the one menu corresponding to the current page's book. In this case, if the current page is not in a book, no block will be displayed. The <em>Page specific visibility settings</em> or other visibility settings can be used in addition to selectively display this block.
ro: Dacă este selectat <em>Afișare bloc în toate paginile</em>, blocul va conține meniurile generate automat pentru toate cărțile sitului. Dacă este selectat <em>Afișare bloc numai în paginile cărți</em>, blocul va conține numai meniul corespunzător cărții paginii curente. În acest caz, dacă pagina curentă nu este într-o carte, niciun bloc nu va fi afișat. <em>Setările de vizibilitate specifice paginii</em> sau alte setări de vizibilitate pot fi folosite pentru afișarea selectivă a acestui bloc.

en: Upload icon image
ro: Încarcă imagine iconiţă

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your shortcut icon.
ro: Nu este necesar să aveți acces direct la server, utilizați acest câmp pentru a încărca ideograma de scurtătură.

en: Users with the %outline-perm permission can add all content types.
ro: Utilizatorii care au permisiunea %outline-perm pot adăuga toate tipurile de conținut.

en: Administer book outlines
ro: Administrați schița cărții

en: Add content and child pages to books
ro: Adăugați conținut și pagini copii cărților

en: View printer-friendly books
ro: Vizualizare cărți în format de tipărire

en: View a book page and all of its sub-pages as a single document for ease of printing. Can be performance heavy.
ro: Vizualizează o pagină a cărții și toate subpaginile ei ca un singur document pentru tipărire ușoară. Poate fi solicitant din punct de vedere al performanței.

en: The logo could not be uploaded.
ro: Logo-ul nu a putut fi încărcat.

en: The favicon could not be uploaded.
ro: Favicon-ul nu a putut fi încărcat.

en: Weight for @title
ro: Greutate pentru @title

en: Logo path
ro: Cale către logo
