Subsite (2.1.0) - en to da translation catalogue (22 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Value
da: Værdi

en: Weight
da: Vægt

en: Theme
da: Tema

en: Unknown export format.
da: Ukendt eksportformat.

en: Menus
da: Menuer

en: Book navigation block display
da: Visning af navigationsblok

en: Path to custom icon
da: Sti til tilpasset ikon

en: Show block on all pages
da: Vis blok på alle sider

en: Show block only on book pages
da: Vis kun blok på bogsider

en: If <em>Show block on all pages</em> is selected, the block will contain the automatically generated menus for all of the site's books. If <em>Show block only on book pages</em> is selected, the block will contain only the one menu corresponding to the current page's book. In this case, if the current page is not in a book, no block will be displayed. The <em>Page specific visibility settings</em> or other visibility settings can be used in addition to selectively display this block.
da: Vælg <em>Vis blok på alle sider</em> for at vise automatiske menuer for alle sitets bøger. Vælg <em>Vis kun på bogsider</em> for at vise menuen der svarer til den aktuelle sides bog. Hvis den aktuelle side ikke er del af en bog vises blokken ikke. Brug <em>Sidespecifik synlighed</em> eller andre synlighedsindstillinger til at bestemme hvor blokken vises.

en: Upload icon image
da: Upload ikonbillede

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your shortcut icon.
da: Har du ikke direkte adgang til serveren kan du bruge dette felt til at uploade dit genvejsikon.

en: Users with the %outline-perm permission can add all content types.
da: Brugere med tilladelsen %outline-perm kan tilføje alle indholdstyper.

en: Administer book outlines
da: Administrér indholdsfortegnelser

en: Add content and child pages to books
da: Tilføj indhold og undersider til bøger

en: View printer-friendly books
da: Vis udskriftsvenlige bøger

en: View a book page and all of its sub-pages as a single document for ease of printing. Can be performance heavy.
da: Se en bogside og alle dens underafsnit som et enkelt udskriftsvenligt dokument. Kan være temmeligt ydelseskrævende.

en: The logo could not be uploaded.
da: Logoet kan ikke uploades.

en: The favicon could not be uploaded.
da: Faviconet kan ikke uploades.

en: Weight for @title
da: Vægt af @title

en: Logo path
da: Logosti
