Subsite (2.1.0) - en to th translation catalogue (20 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Value
th: ค่า

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Theme
th: แบบเว็บไซต์

en: Unknown export format.
th: ไม่รู้จักรูปแบบนำออก

en: Menus
th: เมนู

en: Book navigation block display
th: แสดงบล็อครายการหนังสือ

en: Path to custom icon
th: ตำแหน่งของแฟ้มไอคอนที่กำหนดเอง

en: Show block on all pages
th: แสดงบล็อคทุกหน้า

en: Show block only on book pages
th: แสดงบล็อคในหน้าหนังสือเท่านั้น

en: If <em>Show block on all pages</em> is selected, the block will contain the automatically generated menus for all of the site's books. If <em>Show block only on book pages</em> is selected, the block will contain only the one menu corresponding to the current page's book. In this case, if the current page is not in a book, no block will be displayed. The <em>Page specific visibility settings</em> or other visibility settings can be used in addition to selectively display this block.
th: ถ้าเลือก <em>แสดงบล็อคในทุกหน้า</em> บล็อคจะประกอบด้วยเมนูที่รวมเอาหนังสือทั้งหมดในเว็บไซต์  ถ้าเลือก <em>แสดงบล็อคในหน้าหนังสือเท่านั้น</em> บล็อคจะแสดงเฉพาะเมนูของหนังสือที่เลือก ซึ่งในกรณีนี้ บล็อคจะไม่ถูกแสดง ถ้าหน้าดังกล่าวไม่อยู่ในหนังสือ คุณสามารถเลือก <em>ตั้งค่าเจาะจงหน้าแสดงผล</em> หรือการแสดงผลแบบอื่นๆ เพื่อเป็นตัวเลือกเสริมในการแสดงบล็อคนี้ได้

en: Upload icon image
th: อัพโหลดแฟ้มไอคอน

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your shortcut icon.
th: ถ้าคุณไม่มีสิทธิ์เรียกไฟล์จากเซิร์ฟเวอร์โดยตรง ให้อัพโหลดไอคอนที่นี่แทน

en: Users with the %outline-perm permission can add all content types.
th: ผู้ใช้ที่มีสิทธิ %outline-perm สามารถเพิ่มเนื้อหาได้ทุกชนิด

en: Administer book outlines
th: บริหารหนังสือ

en: Add content and child pages to books
th: เพิ่มเนื้อหาและหน้าต่างๆ ในหนังสือ

en: View printer-friendly books
th: ดูแบบที่ง่ายต่อการพิมพ์

en: View a book page and all of its sub-pages as a single document for ease of printing. Can be performance heavy.
th: ดูหน้าหลักและหน้าย่อยของหนังสือทั้งหมด ในหน้าเดียว เพื่อให้ง่ายต่อการพิมพ์ แต่อาจใช้เวลานาน

en: Weight for @title
th: ลำดับความสำคัญของ  %title

en: Logo path
th: ตำแหน่งโลโก้
