Substitutoo (1.0.0) - en to he translation catalogue (135 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Slideshow
he: מצגת שקופיות

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Content
he: תוכן

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: Subject
he: נושא

en: Description
he: תיאור

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: On
he: פעיל

en: Homepage
he: עמוד הבית

en: Download
he: הורדה

en: Version
he: גירסה

en: unpublished
he: לא מפורסם

en: Release notes
he: הערות גרסה

en: Edit
he: עריכה

en: Date
he: תאריך

en: None
he: ללא

en: Link
he: קישור

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Go to previous page
he: לעמוד הקודם

en: Go to parent page
he: לעמוד האב

en: Go to next page
he: לעמוד הבא

en: Label
he: תווית

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Save
he: שמירה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Time
he: זמן

en: Add
he: הוספה

en: View
he: צפיה

en: Updated
he: עודכן

en: n/a
he: -ללא-

en: Email
he: דוא"ל

en: User ID
he: מזהה משתמש

en: Created
he: נוצר

en: Last post
he: פרסום אחרון

en: Add content
he: יצירת תוכן

en: Page
he: דף

en: Breadcrumb
he: שביל ניווט

en: Web Server
he: שרת ווב

en: Database
he: בסיס נתונים

en: Off
he: כבוי

en: Header
he: כותרת עליונה

en: Hostname
he: שם שרת

en: Published
he: מפורסם

en: Location
he: מיקום

en: Promoted to front page
he: מקודם לדף הראשי

en: Sticky at top of lists
he: דביק בראש רשימות

en: URL alias
he: נתיב חילופי

en: N/A
he: -ללא-

en: Authored by
he: נכתב על ידי

en: Up
he: עולה

en: Plain text
he: טקסט פשוט

en: Start Date
he: תאריך התחלה

en: End Date
he: תאריך סיום

en: System
he: מערכת

en: Owner
he: בעלים

en: Forum
he: פורום

en: Add new comment
he: הוספת תגובה חדשה

en: Banner
he: באנר

en: Uninstall
he: הסרה

en: Duration
he: משך

en: Notifications
he: הודעות

en: Authoring information
he: מידע על המחבר/ת

en: Authored on
he: בתאריך

en: Change
he: חשב

en: Source
he: מקור

en: Topics
he: נושאים

en: Posts
he: הודעות

en: Installed
he: מותקן

en: Availability
he: זמינות

en: Changed
he: השתנה

en: New
he: חדש

en: ‹ Previous
he: ‹ הקודם

en: Next ›
he: הבא ›

en: Tabs
he: לשוניות

en: Next page
he: הדף הבא

en: Reason
he: סיבה

en: Assign
he: שייך

en: Go to first page
he: לעמוד הראשון

en: Go to last page
he: לעמוד האחרון

en: Block description
he: תיאור הבלוק

en: Copyright
he: זכויות יוצרים

en: URL path settings
he: הגדרת מיקום חלופי

en: Content bottom
he: תוכן, חלק תחתון

en: Memory limit
he: מגבלת זיכרון

en: original
he: מקורי

en: Dates
he: תאריכים

en: Primary tabs
he: לשוניות ראשיות

en: Secondary tabs
he: לשוניות משניות

en: ‹
he: ›

en: ›
he: ‹

en: Dashboard
he: לוח הבקרה

en: Content Above
he: תוכן מעל

en: Language settings
he: הגדרות שפה

en: Pagination
he: דפדוף

en: No modules are available to uninstall.
he: אין רכיבים זמינים להסרה.

en: Last checked: @time ago
he: נבדק לאחרונה: לפני @time

en: Last checked: never
he: נבדק לאחרונה: מעולם לא

en: Includes: %includes
he: כולל: %includes

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Sort descending
he: מיון בסדר יורד

en: Sort ascending
he: מיון בסדר עולה

en: All content
he: כל התכנים

en: Machine name:
he: שם מכונה:

en: view actual size
he: צפיה בגודל האמיתי

en: The name of the shortcut.
he: שמו של קיצור הדרך

en: Includes:
he: כולל:

en: Current page
he: דף נוכחי

en: Previous page
he: הדף הקודם

en: Subscribe to @title
he: מנוי בRSS ל@title

en: Text Formats
he: מבני טקסט

en: Last page
he: הדף האחרון

en: Drupal Version
he: גרסת דרופל

en: Toolbar configuration
he: תצורת סרגל הכלים

en: Active toolbar
he: סרגל הכלים הפעיל

en: The time that the comment was last edited.
he: המועד האחרון בו נערכה התגובה.

en: Missing translations for:
he: חסרים תרגומים עבור:

en: Missing translations for one project | Missing translations for @count projects
he[0]: חסרים תרגומים עבור אחד הפרוייקטים
he[1]: חסרים תרגומים עבור @count פרוייקטים

en: Last saved
he: נשמר לאחרונה

en: Not saved yet
he: לא נשמר עדיין

en: Updates for: @module_list
he: עדכונים עבור: @module_list

en: First page
he: דף ראשון

en: Page @items.current
he: עמוד @items.current

en: The username of the content author.
he: שם המשתמש של יוצר/ת התוכן.

en: By @author @time ago
he: ע"י @author לפני @time

en: Submitted by @author_name on @date
he: נכתב ע"י @author_name ב@date

en: General System Information
he: מידע על המערכת

en: Go to page @key
he: דילוג לדף @key
