Substitutoo (1.0.0) - en to ca translation catalogue (164 entries)

en: Home
ca: Inici

en: Slideshow
ca: Presentació

en: Title
ca: Títol

en: Body
ca: Cos

en: Status
ca: Estat

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Content
ca: Contingut

en: Type
ca: Tipus

en: Author
ca: Autor

en: Subject
ca: Assumpte

en: Description
ca: Descripció

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: On
ca: Actiu

en: Homepage
ca: Pàgina inicial

en: Download
ca: Baixa

en: Version
ca: Versió

en: unpublished
ca: sense publicar

en: Release notes
ca: Notes de versió

en: Edit
ca: Edita

en: Date
ca: Data

en: None
ca: Cap

en: Link
ca: Enllaç

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Name
ca: Nom

en: Go to previous page
ca: Vés a la pàgina anterior

en: Go to parent page
ca: Vés a la pàgina pare

en: Go to next page
ca: Vés a la pàgina següent

en: Label
ca: Etiqueta

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Save
ca: Desa

en: Default
ca: Per defecte

en: Time
ca: Hora

en: Add
ca: Afegeix

en: View
ca: Mostra

en: Updated
ca: Actualitzat

en: n/a
ca: n/d

en: Email
ca: Correu electrònic

en: User ID
ca: Identificador d'usuari

en: Created
ca: Creat

en: Last post
ca: Darrer article

en: Add content
ca: Afegeix contingut

en: Page
ca: Pàgina

en: Breadcrumb
ca: Fil d'ariadna

en: Web Server
ca: Servidor web

en: Database
ca: Base de dades

en: Off
ca: Inactiu

en: Header
ca: Capçalera

en: Hostname
ca: Nom de l'ordinador

en: Published
ca: Publicat

en: Location
ca: Localització

en: Promoted to front page
ca: Promogut a la portada

en: Sticky at top of lists
ca: Estàtic a la part superior de les llistes

en: URL alias
ca: Àlies URL

en: N/A
ca: No aplica

en: Authored by
ca: Elaborat per

en: Up
ca: Amunt

en: Plain text
ca: Text pla

en: Start Date
ca: Data d'inici

en: End Date
ca: Data de finalització

en: System
ca: Sistema

en: Owner
ca: Propietari

en: Forum
ca: Fòrum

en: Add new comment
ca: Afegeix un nou comentari

en: Uninstall
ca: Desinstal·la

en: Duration
ca: Durada

en: Notifications
ca: Notificacions

en: Authoring information
ca: Informació de l'autoria

en: Authored on
ca: Elaborat el

en: Change
ca: Canvia

en: Source
ca: Font

en: Topics
ca: Temes

en: Posts
ca: Articles

en: Installed
ca: Instal·lat

en: Availability
ca: Disponibilitat

en: Changed
ca: Canviat

en: New
ca: Nou

en: ‹ Previous
ca: ‹ Anterior

en: Next ›
ca: Següent ›

en: Tabs
ca: Pestanyes

en: Run
ca: Executa

en: Next page
ca: Pàgina següent

en: Assign
ca: Assigna

en: Go to first page
ca: Vés a la primera pàgina

en: Go to last page
ca: Vés a la darrera pàgina

en: Block description
ca: Descripció del bloc

en: Copyright
ca: Drets de còpia

en: URL path settings
ca: Paràmetres del camí URL

en: Skip to content
ca: Vés al contingut

en: Memory limit
ca: Límit de memòria

en: Notification
ca: Notificació

en: Primary tabs
ca: Pestanyes primàries

en: Secondary tabs
ca: Pestanyes secundàries

en: Locations
ca: Ubicacions

en: Dashboard
ca: Tauler

en: Content Above
ca: Abans del contingut

en: Language settings
ca: Preferències lingüístiques

en: Pagination
ca: Paginació

en: No modules are available to uninstall.
ca: No hi ha mòduls disponibles per desinstal·lar.

en: Last checked: @time ago
ca: Última comprovació: fa @time

en: Last checked: never
ca: Última comprovació: mai

en: Includes: %includes
ca: Inclou: %includes

en: « First
ca: « Primer

en: Last »
ca: Últim »

en: Sort descending
ca: Ordena de forma descendent

en: Sort ascending
ca: Ordena de forma ascendent

en: Footer Bottom
ca: Peu de pàgina inferior

en: All content
ca: Tot el contingut

en: Machine name:
ca: Nom màquina:

en: Main Menu
ca: Menú principal

en: view actual size
ca: veure en mida real

en: The name of the shortcut.
ca: El nom de l'accés directe.

en: Includes:
ca: Inclou:

en: Enabled: %includes
ca: Habilitat: %includes

en: Disabled: %disabled
ca: Inhabilitat: %disabled

en: Current page
ca: Pàgina actual

en: Previous page
ca: Pàgina anterior

en: Footer Top
ca: Peu de pàgina superior

en: Subscribe to @title
ca: Subscriu-te a @title

en: Text Formats
ca: Formats de text

en: The comment author's name.
ca: El nom de l'autor del comentari.

en: Display | Displays
ca[0]: Presentació
ca[1]: Presentacions

en: Last Cron Run
ca: Darrera execució del cron

en: Full HTML
ca: HTML complet

en: Last page
ca: Última pàgina

en: Drupal Version
ca: Versió del Drupal

en: Toolbar configuration
ca: Configuració de la barra d'eines

en: Available buttons
ca: Botons disponibles

en: Active toolbar
ca: Barra d'eines activa

en: The user ID of the comment author.
ca: L'ID d'usuari de l'autor del comentari.

en: The comment author's hostname.
ca: El nom d'amfitrió de l'autor de comentaris.

en: no version
ca: sense versió

en: Missing translations for:
ca: Falten traduccions per:

en: Missing translations for one project | Missing translations for @count projects
ca[0]: Falten traduccions per un projecte
ca[1]: Falten traducciones per @count projectes

en: The time that the node was last edited.
ca: L'hora en què es va editar el node per darrera vegada.

en: Last saved
ca: Desat per última vegada

en: Not saved yet
ca: Encara no s'ha desat

en: Move a button into the <em>Active toolbar</em> to enable it, or into the list of <em>Available buttons</em> to disable it. Buttons may be moved with the mouse or keyboard arrow keys. Toolbar group names are provided to support screen reader users. Empty toolbar groups will be removed upon save.
ca: Moveu un botó a <em>Barra d'eines activa</em> per habilitar-lo, o al llistat de <em>Botons disponibles</em> per inhabilitar-lo. Els botons es poden moure amb el ratolí o les fletxes del teclat. Es proporcionen noms per als grups de la barra d'eines per donar suport als usuaris amb lectors de pantalla. Els grups de la barra d'eines buits s'esborraran al desar-se.

en: Button divider
ca: Divisor de botons

en: A brief description of your block.
ca: Una breu descripció del vostre bloc.

en: Updates for: @module_list
ca: Actualitzacions per: @module_list

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
ca: Encara no heu creat cap tipus de contingut. Aneu a la <a href="@create_content">pàgina de creació de tipus de contingut</a> per afegir un tipus de contingut nou.

en: Book outline for @book.title
ca: Esquema del llibre per @book.title

en: Book traversal links for
ca: Enllaços relacionats de

en: The comment author's email address.
ca: L'adreça de correu electrònic de l'autor del comentari.

en: First page
ca: Primera pàgina

en: The time that the user was last edited.
ca: La data en què l'usuari fou editat per darrer cop.

en: Page @items.current
ca: Pàgina @items.current

en: The username of the content author.
ca: El nom d'usuari de l'autor del contingut.

en: By @author @time ago
ca: Per @author fa @time

en: Submitted by @author_name on @date
ca: Enviat per @author_name el @date

en: Basic HTML
ca: HTML bàsic

en: Restricted HTML
ca: HTML restringit

en: Version: @module-version
ca: Versió: @module-version

en: Requires: @module-list
ca: Requereix: @module-list

en: Required by: @module-list
ca: Requerit per: @module-list

en: Installation tasks
ca: Tasques d'instal·lació

en: Machine name: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>
ca: Nom màquina: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>

en: The following reason prevents @module.module_name from being uninstalled: | The following reasons prevent @module.module_name from being uninstalled:
ca[0]: No es pot desinstal·lar @module.module_name per la següent raó:
ca[1]: No es pot desinstal·lar @module.module_name per les següents raons:

en: width @data.width
ca: amplada @data.width

en: height @data.height
ca: alçada @data.height

en: Divider
ca: Divisor

en: General System Information
ca: Informació general del sistema

en: Create new media
ca: Crea nou mèdia
