Substitutoo (1.0.0) - en to fi translation catalogue (152 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Slideshow
fi: Diaesitys

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Content
fi: Sisältö

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: Subject
fi: Aihe

en: Description
fi: Kuvaus

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: On
fi: Käytössä

en: Homepage
fi: Kotisivu

en: Download
fi: Lataa

en: Version
fi: Versio

en: unpublished
fi: julkaisematon

en: Release notes
fi: Julkaisutiedote

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Date
fi: Päivämäärä

en: None
fi: Ei mitään

en: Link
fi: Linkki

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Go to previous page
fi: Siirry edelliselle sivulle

en: Go to parent page
fi: Mene yläsivulle

en: Go to next page
fi: Siirry seuraavalle sivulle

en: Label
fi: Tunnus

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Save
fi: Tallenna

en: Default
fi: Oletus

en: Time
fi: Aika

en: Add
fi: Lisää

en: View
fi: Näytä

en: Updated
fi: Päivitetty

en: n/a
fi: ei mitään

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: User ID
fi: Käyttäjän ID

en: Created
fi: Luotu

en: Last post
fi: Uusin kirjoitus

en: Add content
fi: Lisää sisältöä

en: Page
fi: Sivu

en: Breadcrumb
fi: Murupolku

en: Web Server
fi: Verkkopalvelin

en: Database
fi: Tietokanta

en: Off
fi: Pois päältä

en: Header
fi: Ylätunniste

en: Hostname
fi: Verkkotunnus

en: Published
fi: Julkaistu

en: Location
fi: Sijainti

en: Promoted to front page
fi: Näytetään etusivulla

en: Sticky at top of lists
fi: Kiinnitetään luetteloiden alkuun

en: URL alias
fi: Osoitealias

en: N/A
fi: Ei saatavilla

en: Authored by
fi: Kirjoittanut

en: Up
fi: Ylös

en: Plain text
fi: Puhdas teksti

en: Start Date
fi: Alkamispäivä

en: End Date
fi: Päättymispäivä

en: System
fi: Järjestelmä

en: Owner
fi: Omistaja

en: Forum
fi: Foorumi

en: Add new comment
fi: Lisää uusi kommentti

en: Uninstall
fi: Asennuksen poisto

en: Duration
fi: Kesto

en: Notifications
fi: Ilmoitukset

en: Add User
fi: Lisää käyttäjä

en: Authoring information
fi: Julkaisutiedot

en: Authored on
fi: Luotu

en: Change
fi: Muuta

en: Source
fi: Lähde

en: Topics
fi: Aiheet

en: Posts
fi: Kirjoitukset

en: Installed
fi: Asennettu

en: Changed
fi: Muuttunut

en: New
fi: Uusi

en: ‹ Previous
fi: ‹ Edellinen

en: Next ›
fi: Seuraava ›

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Run
fi: Suorita

en: Next page
fi: Seuraava sivu

en: Assign
fi: Liitä tilanteeseen

en: Go to first page
fi: Siirry ensimmäiselle sivulle

en: Go to last page
fi: Siirry viimeiselle sivulle

en: Block description
fi: Lohkon kuvaus

en: Copyright
fi: Tekijänoikeus

en: URL path settings
fi: Polkujen asetukset

en: Headline
fi: Otsikko

en: Memory limit
fi: Muistiraja

en: original
fi: alkuperäinen

en: Dates
fi: Päivämäärät

en: Primary tabs
fi: Ensisijaiset välilehdet

en: Secondary tabs
fi: Toissijaiset välilehdet

en: Click
fi: Klikkaus

en: Dashboard
fi: Työpöytä

en: Language settings
fi: Kieliasetukset

en: Pagination
fi: Sivutus

en: No modules are available to uninstall.
fi: Ei moduuleita, joita voisi poistaa.

en: Last checked: @time ago
fi: Tarkistettu viimeksi @time sitten

en: Last checked: never
fi: Ei tarkistettu koskaan

en: Includes: %includes
fi: Sisältää: %includes

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Sort descending
fi: Lajittele laskevasti

en: Sort ascending
fi: Lajittele nousevasti

en: Sidebar First
fi: Ensimmäinen sivupalkki

en: All content
fi: Kaikki sisältö

en: Machine name:
fi: Koneluettava nimi:

en: view actual size
fi: näytä todellinen koko

en: The name of the shortcut.
fi: Oikopolun nimi.

en: Includes:
fi: Sisältää:

en: Enabled: %includes
fi: Käytössä: %includes

en: Disabled: %disabled
fi: Poissa käytöstä: %disabled

en: Current page
fi: Tämänhetkinen sivu

en: Previous page
fi: Edellinen sivu

en: Subscribe to @title
fi: Tilaa aihepiirin @title RSS-syöte

en: Text Formats
fi: Tekstimuodot

en: Sidebar Second
fi: Toinen sivupalkki

en: The comment author's name.
fi: Kommentin kirjoittajan nimi.

en: Display | Displays
fi[0]: Näyttöruutu
fi[1]: Näyttöruudut

en: Last Cron Run
fi: Viimeisin Cron-ajo

en: Full HTML
fi: Täysi HTML

en: Last page
fi: Viimeinen sivu

en: Drupal Version
fi: Drupal-versio

en: Toolbar configuration
fi: Työkalupalkin asetukset

en: Available buttons
fi: Käytettävissä olevat painikkeet

en: Active toolbar
fi: Aktiivinen työkalupalkki

en: The user ID of the comment author.
fi: Kommentin kirjoittajan käyttäjä ID.

en: The comment author's home page address.
fi: Kommentin kirjoittajan kotisivun osoite.

en: The comment author's hostname.
fi: Kommentin kirjoittajan konenimi.

en: The time that the comment was created.
fi: Kommentin luontiajankohta.

en: The time that the comment was last edited.
fi: Ajankohta jolloin kommenttia viimeksi muokattiin.

en: no version
fi: ei versiota

en: Missing translations for:
fi: Puuttuvat käännökset:

en: Missing translations for one project | Missing translations for @count projects
fi[0]: Yhdelle projektille ei löytynyt käännöstä.
fi[1]: @count projektille ei löytynyt käännöstä.

en: The time that the node was last edited.
fi: Ajankohta jolloin solmua viimeksi muokattiin.

en: Last saved
fi: Viimeksi tallennettu

en: Not saved yet
fi: Ei vielä tallennettu

en: The time that the term was last edited.
fi: Kellonaika jolloin termiä viimeksi päivitettiin.

en: Button divider
fi: Painikkeiden jakaja

en: CKEditor toolbar and button configuration.
fi: CKEditorin työkalupalkki ja painikkeiden määritykset.

en: A brief description of your block.
fi: Lohkosi lyhyt kuvaus.

en: The comment author's email address.
fi: Kommentin kirjoittajan sähköpostiosoite.

en: First page
fi: Ensimmäinen sivu

en: Page @items.current
fi: Sivu @items.current

en: The username of the content author.
fi: Sisällön luojan käyttäjänimi.

en: Submitted by @author_name on @date
fi: Lähettänyt @author_name @date

en: Basic HTML
fi: Perus-HTML

en: Restricted HTML
fi: Rajattu HTML

en: Installation tasks
fi: Asennustehtävät

en: General System Information
fi: Järjestelmän yleistiedot
