Substitutoo (1.0.0) - en to is translation catalogue (61 entries)

en: Home
is: Heim

en: Title
is: Yvirskrift

en: Body
is: Skrokkur

en: Status
is: Støða

en: Delete
is: Strika

en: Content
is: Innihald

en: Type
is: Slag

en: Author
is: Høvundur

en: Subject
is: Yvirskrift

en: Description
is: Lýsing

en: Disabled
is: Óvirkjað

en: Enabled
is: Virkjað

en: Homepage
is: Heimasíða

en: Download
is: Tak niður

en: Version
is: Útgáva

en: Release notes
is: Útgávunotur

en: Edit
is: Broyt

en: Date
is: Dagfesting

en: Settings
is: Setingar

en: Name
is: Navn

en: Go to previous page
is: Far til fyrru síðu

en: Go to parent page
is: Far til omanfyri liggjandi síðu

en: Go to next page
is: Far til næstu síðu

en: Preview
is: Undansýning

en: Save
is: Goym

en: Default
is: Standard

en: Time
is: Tíð

en: Add
is: Stovna

en: View
is: Vís

en: Updated
is: Dagført

en: Created
is: Stovnað

en: Last post
is: Seinasti postur

en: Page
is: Síða

en: Header
is: Síðuhøvd

en: Hostname
is: Vertsnavn

en: Published
is: Útgivið

en: Location
is: Pláss

en: Promoted to front page
is: Víst á forsíðuni

en: Sticky at top of lists
is: Fest ovast á listum

en: Authored by
is: Skrivað hevur

en: Plain text
is: Reinur tekstur

en: System
is: Kervi

en: Add new comment
is: Ger viðmerking

en: Uninstall
is: Tak út aftur

en: Authoring information
is: Høvundaupplýsingar

en: Authored on
is: Skrivað tann

en: Topics
is: Evni

en: Posts
is: Postar

en: Assign
is: tilvel

en: Go to first page
is: Far til fyrstu síðu

en: Go to last page
is: Far til síðstu síðu

en: Block description
is: Lýsing av blokki

en: URL path settings
is: Hjáleinkis setingar

en: Primary tabs
is: Fyrstu spjaldur

en: Secondary tabs
is: Næstu spjaldur

en: Language settings
is: Mál setingar

en: No modules are available to uninstall.
is: Eingi mótul eru tøk at taka av heimasíðuni.

en: Last checked: @time ago
is: Seinast eftirkannað: @time síðani

en: Last checked: never
is: Seinast eftirkannað: ongantíð

en: Includes: %includes
is: Umfatar: %includes

en: Disabled: %disabled
is: Óvirkjaði: %disabled
