Substitutoo (1.0.0) - en to jv translation catalogue (76 entries)

en: Home
jv: Joglo

en: Title
jv: Judul

en: Body
jv: Isi

en: Delete
jv: Busak

en: Content
jv: Konten

en: Type
jv: Tipe

en: Author
jv: Penulis

en: Subject
jv: Subyek

en: Description
jv: Katrangan

en: Disabled
jv: Mati

en: Enabled
jv: Urip

en: Homepage
jv: Kācā ngarep

en: Download
jv: Undhuh

en: Version
jv: Versi

en: Release notes
jv: Cathetan rilis

en: Edit
jv: Sunting

en: Date
jv: Tanggal

en: None
jv: Nihil

en: Link
jv: Tautan

en: Settings
jv: Sétingan

en: Name
jv: Jeneng

en: Go to previous page
jv: Kācā sakdurungé

en: Go to parent page
jv: Kācā indhunge

en: Go to next page
jv: Kācā terusané

en: Label
jv: Judul

en: Preview
jv: Tudhuhnā

en: Save
jv: Simpen

en: Default
jv: Gawan

en: Time
jv: Wektu

en: Add
jv: Tambah

en: View
jv: Tampilan

en: Updated
jv: Wis anyar

en: User ID
jv: ID panganggo

en: Created
jv: Digawé

en: Last post
jv: Kiriman terakhir

en: Add content
jv: Nambah kontèn

en: Page
jv: Kācā

en: Breadcrumb
jv: Bilah papan

en: Hostname
jv: Jeneng Host

en: Published
jv: Dipacak

en: Location
jv: Lokasi

en: Promoted to front page
jv: Promosiknā nang kācā ngarep

en: Sticky at top of lists
jv: Dipacak nang daftar pucuk

en: Authored by
jv: Ditulis dening

en: Up
jv: Munggah

en: Plain text
jv: Teks biasa

en: Owner
jv: Sing duwé

en: Add new comment
jv: Tambah komèntar anyar

en: Uninstall
jv: Dicopot

en: Authoring information
jv: Katrangan panulisan

en: Authored on
jv: Ditulis nang

en: Topics
jv: Topik-topik

en: Posts
jv: Kiriman

en: Installed
jv: Dipasang

en: Reason
jv: Alesan

en: Assign
jv: Canthélna

en: Go to first page
jv: Kācā pertama

en: Go to last page
jv: Kācā terakhir

en: Block description
jv: Katrangan blok

en: URL path settings
jv: Sétingan URL path

en: original
jv: asli

en: Dates
jv: Tanggal

en: Primary tabs
jv: Tab Primer

en: Secondary tabs
jv: Tab sékundér

en: Dashboard
jv: Dasbor

en: Language settings
jv: Ngatur bāsā

en: No modules are available to uninstall.
jv: Ora ānā modul cumawis sing bisa dicopot.

en: Last checked: @time ago
jv: Terakhir dipriksā: @time kepungkur

en: Last checked: never
jv: Terakhir dipriksā: ora tau

en: view actual size
jv: tonton ukuran asline

en: The name of the shortcut.
jv: Jeneng sidhatan.

en: Includes:
jv: Kalebu:

en: Enabled: %includes
jv: Urip: %include

en: Disabled: %disabled
jv: Mati: %disabled

en: Text Formats
jv: Format tèks

en: Display | Displays
jv[0]: Tampilan
jv[1]: Tampilan-tampilan
