Substitutoo (1.0.0) - en to kn translation catalogue (75 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Slideshow
kn: ಜಾರುಫಲಕ ಪ್ರದರ್ಶನ

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: Subject
kn: ವಿಷಯ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: On
kn: ಚಾಲಿತ

en: Homepage
kn: ನೆಲೆಯ ಪುಟ

en: Version
kn: ಆವೃತ್ತಿ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Go to previous page
kn: ಹಿಂದಿನ ಪುಟಕ್ಕೆ ತೆರಳು

en: Go to parent page
kn: ಮೂಲ ಬರಹ

en: Go to next page
kn: ಮುಂದಿನ ಪುಟಕ್ಕೆ ತೆರಳು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Preview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Time
kn: ಸಮಯ

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: View
kn: ನೋಡು

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: n/a
kn: ಅನ್ವಯಿಸುವುದಿಲ್ಲ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: User ID
kn: ಬಳಕೆದಾರನ ಐಡಿ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Last post
kn: ಕೊನೆಯ ಲೇಖನ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Web Server
kn: ಜಾಲಪರಿಚಾರಕ

en: Database
kn: ದತ್ತಸಂಚಯ

en: Off
kn: ಜಡ

en: Header
kn: ಹೆಡರ್

en: Hostname
kn: ಅತಿಥೇಯದ ಹೆಸರು

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Location
kn: ತಾಣ

en: Authored by
kn: ಲೇಖಕರು

en: Up
kn: ಮೇಲೆ

en: Start Date
kn: ಆರಂಭ ದಿನಾಂಕ

en: End Date
kn: ಮುಕ್ತಾಯ ದಿನಾಂಕ

en: System
kn: ಗಣಕ

en: Owner
kn: ಮಾಲಿಕ

en: Forum
kn: ಫಾರಮ್

en: Uninstall
kn: ಅನುಸ್ಥಾಪಿಸಿದ್ದನ್ನು ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Duration
kn: ಕಾಲಾವಧಿ

en: Notifications
kn: <b>ಸೂಚನೆಗಳು</b>

en: Add User
kn: ಬಳಕೆದಾರನನ್ನು ಸೇರಿಸಿ

en: Authored on
kn: ಬರೆದ ದಿನ

en: Change
kn: ಬದಲಾಯಿಸು

en: Source
kn: ಆಕರ

en: Topics
kn: ವಿಷಯಗಳು

en: Posts
kn: ಪೋಸ್ಟ್ ಗಳು

en: Installed
kn: ಅನುಸ್ಥಾಪಿಸಲಾದ

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: New
kn: ಹೊಸ

en: Tabs
kn: ಹಾಳೆಗಳು

en: Run
kn: ಚಲಾಯಿಸು

en: Reason
kn: ಕಾರಣ

en: Go to first page
kn: ಮೊದಲ ಪುಟಕ್ಕೆ ತೆರಳು

en: Go to last page
kn: ಕೊನೆಯ ಪುಟಕ್ಕೆ ತೆರಳು

en: Copyright
kn: ಹಕ್ಕು

en: Notification
kn: ಸೂಚನೆ

en: Locations
kn: ತಾಣಗಳು

en: Main Menu
kn: ಮುಖ್ಯ ಪರಿವಿಡಿ
