Substitutoo (1.0.0) - en to nn translation catalogue (56 entries)

en: Home
nn: Heim

en: Title
nn: Tittel

en: Body
nn: Brødtekst

en: Delete
nn: Slett

en: Content
nn: Innhald

en: Author
nn: Forfattar

en: Subject
nn: Emne

en: Description
nn: Beskriving

en: Disabled
nn: Ikkje aktivert

en: Enabled
nn: Aktivert

en: On
nn: På

en: Homepage
nn: Heimeside

en: Download
nn: Last ned

en: Version
nn: Versjon

en: Edit
nn: Rediger

en: Date
nn: Dato

en: None
nn: Ingen

en: Link
nn: Lenke

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Name
nn: Namn

en: Go to previous page
nn: Gå til forrige side

en: Go to parent page
nn: Gå til den overordna sida

en: Go to next page
nn: Gå til neste side

en: Label
nn: Etikett

en: Preview
nn: Førehandsvis

en: Save
nn: Lagre

en: Default
nn: Standard

en: Time
nn: Tid

en: View
nn: Sjå på

en: Updated
nn: Oppdatert

en: Created
nn: Laga

en: Last post
nn: Siste innlegg

en: Add content
nn: Legg til innhald

en: Page
nn: Nettside

en: Off
nn: Av

en: Header
nn: Topptekst

en: Hostname
nn: Tenarnamn

en: Published
nn: Publisert

en: Location
nn: Stad

en: Promoted to front page
nn: Flytta fram til framsida

en: Sticky at top of lists
nn: Satt til toppen av lista

en: Authored by
nn: Skrive av

en: Plain text
nn: Rein tekst

en: Start Date
nn: Startdato

en: Add new comment
nn: Skriv ny kommentar

en: Uninstall
nn: Avinstaller

en: Authoring information
nn: Forfattarinformasjon

en: Authored on
nn: Skrive

en: Topics
nn: Emner

en: Posts
nn: Innlegg

en: Go to first page
nn: Gå til første side

en: Go to last page
nn: Gå til siste side

en: Block description
nn: Beskriving av blokken

en: URL path settings
nn: Innstillingar for nettadresse

en: Dashboard
nn: Styringspanel

en: Language settings
nn: Språkinnstillingar
