Substitutoo (1.0.0) - en to ro translation catalogue (154 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Content
ro: Conținut

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Subject
ro: Subiect

en: Description
ro: Descriere

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: On
ro: Pornit

en: Download
ro: Descarcă

en: Version
ro: Versiune

en: Release notes
ro: Note de lansare

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: None
ro: Nimic

en: Link
ro: Legătură

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Go to previous page
ro: Mergi la pagina anterioară

en: Go to parent page
ro: Mergi la pagina părinte

en: Go to next page
ro: Mergeți la pagina următoare

en: Label
ro: Etichetă

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Time
ro: Ora

en: Add
ro: Adaugă

en: View
ro: Afișează

en: Updated
ro: Actualizat

en: Email
ro: email

en: User ID
ro: ID utilizator

en: Created
ro: Creat

en: Last post
ro: Ultima adăugare

en: Add content
ro: Adăugați conținut

en: Page
ro: Pagina

en: Web Server
ro: Server Web

en: Database
ro: Bază de date

en: Off
ro: Oprit

en: Header
ro: Cap

en: Published
ro: Publicat

en: Location
ro: Locația

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: Sticky at top of lists
ro: Lipicios în capul listelor

en: URL alias
ro: Pseudonim URL

en: API Key
ro: Cheie API

en: N/A
ro: N/D

en: Authored by
ro: Autor

en: Up
ro: Sus

en: Plain text
ro: Text simplu

en: System
ro: Sistem

en: Owner
ro: Proprietar

en: Add new comment
ro: Adaugă comentariu nou

en: Uninstall
ro: Dezinstalați

en: Duration
ro: Durată

en: Notifications
ro: Notificări

en: Authoring information
ro: Informații despre autor

en: Authored on
ro: Scris pe

en: Change
ro: Modificare

en: Source
ro: Sursă

en: Topics
ro: Subiecte

en: Posts
ro: Articole

en: Installed
ro: Instalat

en: Changed
ro: Schimbat

en: New
ro: Nou

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Tabs
ro: Taburi

en: Next page
ro: Pagina următoare

en: Assign
ro: Alocare

en: Go to first page
ro: Mergi la prima pagină

en: Go to last page
ro: Mergeți la ultima pagină

en: Block description
ro: Descrierea blocului

en: URL path settings
ro: Opțiuni cale URL

en: Memory limit
ro: Limită memorie

en: Notification
ro: Notificare

en: Dates
ro: Date

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: Dashboard
ro: Panou de control

en: Language settings
ro: Configurare limbă

en: Pagination
ro: Paginație

en: No modules are available to uninstall.
ro: Nu sunt disponibile module pentru dezinstalare.

en: Last checked: @time ago
ro: Ultima verificare: în urmă cu @time

en: Last checked: never
ro: Ultima verificare: niciodată

en: Includes: %includes
ro: Include: %includes

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Sort descending
ro: Sortează descrescător

en: Sort ascending
ro: Sortează crescător

en: All content
ro: Tot conținutul

en: Machine name:
ro: Nume mașină:

en: view actual size
ro: vezi la dimensiunea reală

en: The name of the shortcut.
ro: Numele comenzii rapide.

en: Includes:
ro: Include:

en: Enabled: %includes
ro: Activat: %includes

en: Disabled: %disabled
ro: Dezactivat: %disabled

en: Current page
ro: Pagina curentă

en: Previous page
ro: Pagina anterioară

en: Subscribe to @title
ro: Abonează-te la @title

en: Text Formats
ro: Formate pentru text

en: The comment author's name.
ro: Numele autorului comentariului.

en: Display | Displays
ro[0]: Afișare
ro[1]: Afișări

en: Last Cron Run
ro: Ultima rulare Cron

en: Activity type
ro: Tipul de activitate

en: Full HTML
ro: HTML complet

en: Last page
ro: Ultima pagină

en: Drupal Version
ro: Versiune Drupal

en: Toolbar configuration
ro: Configurare bară de instrumente

en: Available buttons
ro: Butoane disponibile

en: Active toolbar
ro: Bară de instrumente activă

en: The user ID of the comment author.
ro: ID-ul de utilizator al autorului comentariului.

en: The comment author's home page address.
ro: Adresa primei pagini a autorului comentariului.

en: The comment author's hostname.
ro: Numele de gazdă al autorului comentariului.

en: The time that the comment was created.
ro: Momentul în care a fost creat comentariul.

en: The time that the comment was last edited.
ro: Momentul în care a fost editat ultima dată comentariul.

en: Missing translations for:
ro: Traduceri lipsă pentru:

en: Missing translations for one project | Missing translations for @count projects
ro[0]: Traduceri lipsă pentru un proiect
ro[1]: Traduceri lipsă pentru @count proiecte

en: The time that the node was last edited.
ro: Momentul în care nodul a fost editat ultima dată.

en: Last saved
ro: Ultimul salvat

en: Not saved yet
ro: Nesalvat încă

en: The time that the term was last edited.
ro: Momentul în care termenul a fost editat ultima dată.

en: Move a button into the <em>Active toolbar</em> to enable it, or into the list of <em>Available buttons</em> to disable it. Buttons may be moved with the mouse or keyboard arrow keys. Toolbar group names are provided to support screen reader users. Empty toolbar groups will be removed upon save.
ro: Mutați un buton în <em>Bara de instrumente activă</em> pentru a-l activa sau în lista <em>Butoanelor disponibile</em> pentru a-l dezactiva. Butoanele pot fi mutate cu mouse-ul sau tastele săgeată ale tastaturii. Numele grupurilor barei de instrumente sunt furnizate pentru a avea suport pentru utilizatorii cititori de ecran. Grupurile goale ale barei de instrumente vor fi îndepărtate la salvare.

en: Button divider
ro: Separator butoane

en: CKEditor toolbar and button configuration.
ro: Configurarea barei de instrumente și a butoanelor CKEditor.

en: A brief description of your block.
ro: O scurtă descriere a blocului.

en: Updates for: @module_list
ro: Actualizări pentru: @module_list

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
ro: Nu aveți niciun tip de conținut creat încă. Mergeți la <a href="@create_content">pagina de creare a tipurilor de conținut</a> pentru a adăuga un tip nou de conținut.

en: Book outline for @book.title
ro: Structură carte pentru @book.title

en: Book traversal links for
ro: Legături de parcurgere a cărții pentru

en: The comment author's email address.
ro: Adresa de email a autorului comentariului.

en: (upscaling allowed)
ro: (mărirea permisă)

en: First page
ro: Prima pagină

en: The time that the user was last edited.
ro: Momentul în care utilizatorul a fost editat ultima data.

en: Page @items.current
ro: Pagina @items.current

en: The username of the content author.
ro: Numele de utilizator al autorului conținutului.

en: By @author @time ago
ro: De @author cu @time în urmă

en: Submitted by @author_name on @date
ro: Postat de @author_name la @date

en: Basic HTML
ro: HTML de bază

en: Restricted HTML
ro: HTML limitat

en: Version: @module-version
ro: Versiune: @module-version

en: Requires: @module-list
ro: Necesită: @module-list

en: Required by: @module-list
ro: Cerut de: @module-list

en: Installation tasks
ro: Sarcini pentru instalare

en: Machine name: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>
ro: Nume mașină: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>

en: The following reason prevents @module.module_name from being uninstalled: | The following reasons prevent @module.module_name from being uninstalled:
ro[0]: Următorul motiv împiedică dezinstalarea modulului @module.module_name:
ro[1]: Următoarele motive împiedică dezinstalarea modulului @module.module_name:

en: width @data.width
ro: lățime @data.width

en: height @data.height
ro: înălțime @data.height

en: random between -@degrees° and @degrees°
ro: aleatoriu între -@degrees° și @degrees°

en: General System Information
ro: Informații generale despre sistem

en: Go to page @key
ro: Mergeți la pagina @key
