Substitutoo (1.0.0) - en to ur translation catalogue (55 entries)

en: Home
ur: مرکز

en: Slideshow
ur: سلائڈ شو

en: Title
ur: عنوان

en: Body
ur: متن

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Content
ur: متن

en: Type
ur: قِسم

en: Author
ur: مصنف

en: Subject
ur: موضوع

en: Description
ur: وضاحت

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: On
ur: آن

en: Homepage
ur: آبائی صفحہ

en: Download
ur: ڈاؤن لوڈ کریں

en: Version
ur: ورژن

en: unpublished
ur: غیر شائع شدہ

en: Release notes
ur: ریلیز نوٹس

en: Edit
ur: تدوین

en: Date
ur: تاریخ

en: None
ur: کوئی بھی نہیں

en: Link
ur: ربط

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Name
ur: نام

en: Go to previous page
ur: گزشتہ صفحے پر جائیں

en: Go to parent page
ur: پیرنٹ پیج پر جائیے

en: Go to next page
ur: اگلے صفحے پےجاءیے

en: Label
ur: عنوان

en: Preview
ur: جائزہ

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Default
ur: طے شدہ

en: Time
ur: وقت

en: Add
ur: شامل کریں

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: ID
ur: شناخت

en: n/a
ur: کوئی نہیں

en: Email
ur: ای میل

en: Page
ur: صفحہ

en: PHP
ur: پی ایچ پی

en: Header
ur: ہیڈر

en: Hostname
ur: ہوسٹ کا نام

en: Published
ur: شائع شدہ

en: Authored by
ur: تصنیف از

en: System
ur: نظام

en: Forum
ur: فورم

en: Authored on
ur: تصنیف بر

en: ‹ Previous
ur: › گزشتہ

en: Go to first page
ur: ابتدائی صفحے پر جائیں

en: Go to last page
ur: آخری صفحے پر جائیں

en: Block description
ur: بلاک کی وضاحت

en: ›
ur: ‹

en: ‹‹
ur: ››

en: ››
ur: ‹‹

en: « First
ur: » ابتدائی
