Autocomplete Search Suggestions (8.x-2.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (18 entries)

en: Submit
fa: ثبت

en: Content
fa: محتوا

en: Language
fa: زبان

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Priority
fa: اولویت

en: Action
fa: عملکرد

en: Quantity
fa: تعداد

en: Edit
fa: ویرایش

en: Search
fa: جستجو

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Form ID
fa: شناسه‌ی فرم

en: Content Types
fa: انواع محتوا

en: Advanced
fa: پیشرفته

en: Undefined
fa: تعریف نشده

en: Source
fa: منبع

en: Enter the terms you wish to search for.
fa: عبارتی را که می‌خواهید جستجو گردد را وارد نمایید.

en: Simple
fa: ساده

en: Index
fa: شاخص
