Superfish (8.x-1.6) - en to hi translation catalogue (24 entries)

en: User interface
hi: उपयोगकर्ता इंटरफ़ेस

en: enabled
hi: सक्रिय

en: disabled
hi: अक्षम

en: Disable
hi: असक्रीय करें

en: More
hi: अधिक

en: None
hi: कोई नहीं

en: Block settings
hi: ब्लॉक सेटिंग

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Menu
hi: सूची

en: Advanced settings
hi: एडवांस सेटिंग

en: Horizontal
hi: क्षैतिज

en: Vertical
hi: ऊर्ध्वाधर

en: Example
hi: उदाहरण

en: Not installed
hi: स्थापित नहीं

en: Minimum width
hi: न्यूनतम चौड़ाई

en: Style
hi: अंदाज

en: Blue
hi: नीला

en: Expand
hi: विस्तृत करें

en: empty
hi: खाली

en: Black
hi: काला

en: pixels
hi: पिक्सेल

en: Maximum width
hi: अधिकतम चौड़ाई

en: Inaccessible
hi: पहुँच योग्य नही

en: Unacceptable value entered for the "Mouse delay" option.
hi: "माउस देरी" विकल्प के लिए अस्वीकार्य मूल्य दर्ज किया गया
