Supervisor (1.0.0-rc1) - en to de translation catalogue (7 entries)

en: Log
de: Protokoll

en: Settings
de: Einstellungen

en: Date format
de: Datumsformat

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: State
de: Status

en: Connection type
de: Verbindungsart

en: Supervisor
de: Vorgesetzter
