Supported Image Field (1.0.0-beta1) - en to de translation catalogue (16 entries)

en: Title
de: Titel

en: File
de: Datei

en: Image
de: Bild

en: Caption
de: Beschriftung

en: Default value
de: Standardwert

en: Attribution
de: Namensnennung

en: About
de: Über

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
de: Eine Hilfestellung, die dem Benutzer unter diesem Feld im Eingabeformular angezeigt wird.<br />Zulässige HTML-Tags: @tags

en: Field types
de: Feldtypen

en: URL to image
de: Pfadangabe zum Bild

en: Responsive image
de: Responsives Bild

en: This field supports tokens.
de: Dieses Feld unterstützt Tokens.

en: Field formatters
de: Anzeigeformat

en: Enable <em>Caption</em> field
de: Feld „<em>Bildunterschrift</em>“ aktivieren

en: <em>Caption</em> field required
de: <em>Beschriftung</em> Feld erforderlich

en: <em>Caption</em> field allowed text formats
de: <em>Beschriftung</em> Feld zulässige Textformate
