Supported Image Field (1.0.0-beta1) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Title
pt: Título

en: File
pt: Arquivo

en: Image
pt: Imagem

en: Caption
pt: Legenda

en: Default value
pt: Valor padrão

en: About
pt: Sobre

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
pt: Instruções para apresentar ao usuário abaixo deste campo no formulário de edição.<br />Tags HTML permitidas:@tags

en: Field types
pt: Tipos de campo

en: URL to image
pt: URL para imagem

en: Responsive image
pt: Imagem responsiva

en: This field supports tokens.
pt: Este campo suporta tokens.

en: Field formatters
pt: Formatadores de campos
