Supported Image Field (1.0.0-beta1) - en to hu translation catalogue (13 entries)

en: Title
hu: Cím

en: File
hu: Fájl

en: Image
hu: Kép

en: Caption
hu: Képaláírás

en: Default value
hu: Alapértelmezés szerinti érték

en: Attribution
hu: Tulajdonos

en: About
hu: Leírás

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
hu: A felhasználók számára az űrlap szerkesztésekor a mező alatt megjelenő útmutató.<br />Megengedett HTML elemek: @tags

en: Field types
hu: Mezőtípusok

en: URL to image
hu: Útvonal a képhez

en: Responsive image
hu: Alkalmazkodó kép

en: This field supports tokens.
hu: Ez a mező támogatja a vezérjeleket.

en: Field formatters
hu: Mező formázók
