Supported Image Field (1.0.0-beta1) - en to id translation catalogue (11 entries)

en: Title
id: Judul

en: Image
id: Gambar

en: Caption
id: Keterangan

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: About
id: Tentang

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
id: Intruksi untuk ditampilkan kepada pengguna dibawah field ini pada form penyuntingan. <br />Tag HTML yang diijinkan:@tags

en: Field types
id: Jenis bidang isian

en: URL to image
id: URL ke gambar

en: Responsive image
id: Gambar yang responsif

en: This field supports tokens.
id: Bidang ini mendukung token.

en: Field formatters
id: Pemformat field
