Supported Image Field (1.0.0-beta1) - en to it translation catalogue (11 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Image
it: Immagine

en: Caption
it: Didascalia

en: Default value
it: Valore predefinito

en: About
it: Informazioni

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
it: Istruzioni da presentare all'utente sotto questo campo nella maschera di modifica.<br />Tag HTML consentiti: @tags

en: Field types
it: Tipi di campo

en: URL to image
it: URL per l'immagine

en: Responsive image
it: Immagine responsive

en: This field supports tokens.
it: Il campo accetta i token.

en: Field formatters
it: Formattatori di campo
