Supported Image Field (1.0.0-beta1) - en to pl translation catalogue (13 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: File
pl: Plik

en: Image
pl: Obraz

en: Caption
pl: Podpis

en: Default value
pl: Wartość domyślna

en: Attribution
pl: Autorstwo

en: About
pl: O stronie

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
pl: Instrukcje jakie należy wyświetlić użytkownikowi pod polem w trakcie edycji zawartości. <br />Dozwolone tagi HTML: @tags

en: Field types
pl: Typy pól

en: URL to image
pl: Adres URL obrazu

en: Responsive image
pl: Responsywny obraz

en: This field supports tokens.
pl: To pole wykorzystuje wzorce.

en: Field formatters
pl: Formatery pola
