Supported Image Field (1.0.0-beta1) - en to ro translation catalogue (12 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: File
ro: Fișier

en: Image
ro: Imagine

en: Caption
ro: Legendă

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: About
ro: Despre

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
ro: Instrucțiuni care vor fi prezentate utilizatorului sub câmp în formular.<br />Marcaje HTML permise: @tags

en: Field types
ro: Tipuri de câmp

en: URL to image
ro: URL către imagine

en: Responsive image
ro: Imagine adaptivă

en: This field supports tokens.
ro: Acest câmp are suport pentru token-uri.

en: Field formatters
ro: Formatări pentru câmp
