Supported Image Field (1.0.0-beta1) - en to tr translation catalogue (12 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: File
tr: Dosya

en: Image
tr: Resim

en: Caption
tr: Başlık

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: About
tr: Hakkında

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
tr: Düzenleme formunda bu alanın altında kullanıcıya sunulacak yönergeler.<br />İzin verilen HTML etiketleri: @tags

en: Field types
tr: Alan tipleri

en: URL to image
tr: Görsel Adresi

en: Responsive image
tr: Duyarlı görsel

en: This field supports tokens.
tr: Bu alan değişkenleri (tokens) destekler.

en: Field formatters
tr: Alan biçimleyicileri
