Supported Image Field (1.0.0-beta1) - en to uk translation catalogue (12 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: File
uk: Файл

en: Image
uk: Зображення

en: Caption
uk: Підпис

en: Default value
uk: Базове значення

en: About
uk: Про модуль

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
uk: Вказівки, що будуть показані користувачеві під цим полем на формі редагування. <br />Дозволені HTML-теги: @tags

en: Field types
uk: Типи полів

en: URL to image
uk: URL до зображення

en: Responsive image
uk: Адаптивне зображення

en: This field supports tokens.
uk: Це поле підтримує замінники.

en: Field formatters
uk: Форматери полів
