Svg Image (8.x-1.16) - en to fi translation catalogue (16 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Image
fi: Kuva

en: Width
fi: Leveys

en: Height
fi: Korkeus

en: No preview
fi: Ei esikatselua

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
fi: Tätä tekstiä käyttävät ruudunlukijat, hakukoneet sekä muut tilanteet joissa kuvan lataaminen ei onnistu.

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
fi: Otsikko on työkaluvihjeenä näytettävä teksti hiiren ollessa kuvan päällä.

en: Alternative text
fi: Vaihtoehtoinen teksti

en: Preview image style
fi: Esikatsele kuvan tyyliä

en: no preview
fi: ei esikatselua

en: The preview image will be shown while editing the content.
fi: Esikatselukuva näytetään sisältöä muokattaessa.

en: Image style
fi: Kuvan tyyli

en: Link image to
fi: Linkitä kuva

en: URL to image
fi: Kuvan URL-osoite

en: Responsive image
fi: Responsiivinen kuva

en: Preview image style: @style
fi: Esikatsele kuvatyyliä: @style
