SVG Image Field (2.0.0-rc1) - en to el translation catalogue (28 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: File
el: Αρχείο

en: Image
el: Εικόνα

en: Width
el: Πλάτος

en: Height
el: Ύψος

en: Reference
el: Αναφορά

en: Default value
el: Προεπιλεγμένη τιμή

en: About
el: Περί

en: Uses
el: Χρήσεις

en: Default image
el: Προεπιλεγμένη εικόνα

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
el: Αυτό το κείμενο χρησιμοποιείται από προγράμματα ανάγνωσης οθόνης, μηχανές αναζήτησης, ή όταν η εικόνα δεν μπορεί να εμφανιστεί.

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
el: Ο τίτλος εμφανίζεται σαν συμβουλή όταν ο χρήστης καταδείξει την εικόνα με το ποντίκι.

en: Progress indicator
el: Δείκτης προόδου

en: Field types
el: Τύποι πεδίων

en: Upload destination
el: Προορισμός αποστολής

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
el: Επιλέξτε πού θα αποθηκεύονται τα τελικά αρχεία. Τα ιδιωτικά αρχεία έχουν σημαντικά μεγαλύτερη επιβάρυνση στην απόδοση από ότι τα δημόσια αρχεία, αλλά σας επιτρέπουν να περιορίζετε την πρόσβαση σε αρχεία μέσα σε αυτό το πεδίο.

en: This field stores the ID of an image file as an integer value.
el: Αυτό το πεδίο αποθηκεύει στη βάση δεδομένων το ID ενός αρχείου εικόνας ως έναν ακέραιο αριθμό.

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
el: Αν δεν αποσταλεί καμία εικόνα, θα εμφανίζεται αυτή η εικόνα.

en: Enable <em>Alt</em> field
el: Ενεργοποίηση του πεδίου <em>Alt</em>

en: Enable <em>Title</em> field
el: Ενεργοποίηση του πεδίου <em>Title</em>

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
el: Η ιδιότητα title χρησιμοποιείται σαν περιγραφή όταν το ποντίκι σύρεται πάνω από την εικόνα.

en: Link image to
el: Σύνδεσμος εικόνας στο

en: Nothing
el: Τίποτα

en: <em>Title</em> field required
el: Το πεδίο <em>Τίτλος</em> είναι απαραίτητο

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display and will override the field's default image.
el: Αν δεν αποσταλεί εικόνα, αυτή η εικόνα θα εμφανίζεται στην οθόνη και θα υπερισχύει της προκαθορισμένης εικόνας του πεδίου.

en: Image to be shown if no image is uploaded.
el: Εικόνα προς προβολή αν δεν έχει μεταφορτωθεί εικόνα.

en: Image field display format settings
el: Ρυθμίσεις μορφοποίησης εμφάνισης για πεδίο εικόνας
