SVG Image Field (2.3.6) - en to az translation catalogue (38 entries)

en: Title
az: Başlıq

en: Content
az: Məzmun

en: File
az: Fayl

en: Image
az: Şəkil

en: Image settings
az: Şəkil parametrləri

en: Width
az: Eni

en: Height
az: Hündürlüyü

en: Default value
az: Standart qiymət

en: About
az: Haqqında

en: Uses
az: İstifadə edir

en: Default image
az: Defolt şəkil

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
az: İstifadəçi siçanı şəklin üzərinə apardıqda başlıq alət ipucu kimi istifadə olunur.

en: Progress indicator
az: Tərəqqi göstəricisi

en: Alternative text
az: Alternativ mətn

en: Field types
az: Sahə növləri

en: Upload destination
az: Təyinatı yükləyin

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
az: Son faylların harada saxlanacağını seçin. Şəxsi fayl yaddaşı ictimai fayllardan əhəmiyyətli dərəcədə daha çox yükə malikdir, lakin bu sahədəki fayllara məhdud giriş imkanı verir.

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
az: Heç bir şəkil yüklənməsə, bu şəkil ekranda göstəriləcək.

en: Enable <em>Alt</em> field
az: <em>Alt</em> sahəsini aktivləşdirin

en: Enable <em>Title</em> field
az: <em>Başlıq</em> sahəsini aktiv edin

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
az: Başlıq atributu siçan şəklin üzərinə getdikdə alət ipucu kimi istifadə olunur.

en: Link image to
az: Şəkili ilə əlaqələndirin

en: Nothing
az: heç nə

en: @entity using @field
az: @entity @field istifadə edir

en: <em>Alt</em> field required
az: <em>Alt</em> sahəsi tələb olunur

en: <em>Title</em> field required
az: <em>Başlıq</em> sahəsi tələb olunur

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display and will override the field's default image.
az: Heç bir şəkil yüklənməsə, bu şəkil ekranda göstəriləcək və sahənin defolt şəklini ləğv edəcək.

en: Alternative image text, for the image's 'alt' attribute.
az: Şəklin "alt" atributu üçün alternativ şəkil mətni.

en: Image title text, for the image's 'title' attribute.
az: Şəklin "başlıq" atributu üçün şəkil başlığı mətni.

en: Image to be shown if no image is uploaded.
az: Şəkil yüklənmədiyi təqdirdə göstəriləcək.

en: Enable Alt field
az: Alt sahəsini aktivləşdirin

en: Alt field required
az: Alt sahə tələb olunur

en: Enable Title field
az: Başlıq sahəsini aktivləşdirin

en: Title field required
az: Başlıq sahəsi tələb olunur

en: Image field display format settings
az: Şəkil sahəsinin ekran formatı parametrləri

en: Making this field required is recommended.
az: Bu sahəni tələb etmək tövsiyə olunur.

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image. Enabling this field is not recommended as it can cause problems with screen readers.
az: Başlıq atributu siçan şəklin üzərinə getdikdə alət ipucu kimi istifadə olunur. Bu sahəni aktivləşdirmək tövsiyə edilmir, çünki bu, ekran oxuyucuları ilə problemlər yarada bilər.

en: Configuring displays and form displays
az: Displeylərin və forma ekranlarının konfiqurasiyası
