SVG image field (8.x-1.1) - en to fi translation catalogue (30 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Content
fi: Sisältö

en: File
fi: Tiedosto

en: Image
fi: Kuva

en: Reference
fi: Viittaus

en: About
fi: Tietoja

en: Uses
fi: Käyttää

en: Default image
fi: Oletuskuva

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
fi: Tätä tekstiä käyttävät ruudunlukijat, hakukoneet sekä muut tilanteet joissa kuvan lataaminen ei onnistu.

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
fi: Otsikko on työkaluvihjeenä näytettävä teksti hiiren ollessa kuvan päällä.

en: Alternative text
fi: Vaihtoehtoinen teksti

en: Field types
fi: Kenttätyypit

en: Upload destination
fi: Tallennuskohde

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
fi: Valitse mihin lopulliset tiedostot tallennetaan. Yksityinen tiedostojen tallentaminen on huomattavasti raskaampaa mutta tarjoaa mahdollisuuden rajata pääsyä tässä kentässä oleviin tiedostoihin.

en: This field stores the ID of an image file as an integer value.
fi: Kenttä tallentaa kuvan ID:n kokonaislukuna tietokantaan.

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
fi: Jos kuvaa ei ole ladattuna, sen sijasta näytetään tämä kuva.

en: Enable <em>Alt</em> field
fi: Ota käyttöön <em>alt</em>-kenttä

en: Enable <em>Title</em> field
fi: Ota käyttöön <em>Otsikko</em>-kenttä

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
fi: Otsikko on työkaluvihjeenä näytettävä teksti hiiren ollessa kuvan päällä.

en: Link image to
fi: Linkitä kuva

en: Nothing
fi: Ei mitään

en: @entity using @field
fi: entiteetti @entity käyttäen kenttää @field

en: <em>Alt</em> field required
fi: <em>Alt</em> kenttä pakollinen

en: <em>Title</em> field required
fi: <em>Otsikko</em> kenttä pakollinen

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display and will override the field's default image.
fi: Jos kuvaa ei ole ladattuna, tämä kuva näytetään ja se ohittaa kentän oletuskuvan.

en: Alternative image text, for the image's 'alt' attribute.
fi: Vaihtoehtoinen kuvateksti kuvan 'alt' määrelle.

en: Image title text, for the image's 'title' attribute.
fi: Kuvan otsikkoteksti kuvan 'title' määrelle.

en: Image to be shown if no image is uploaded.
fi: Kuva joka näytetään, jos muuta kuvaa ei lisätä.

en: This text will be used by screen readers, search engines, and when the image cannot be loaded.
fi: Tätä tekstiä käytetään näytönlukijoille, hakukoneille ja jos kuvaa ei pystytä lataamaan näytettäväksi.

en: Making this field required is recommended.
fi: Tämän kentän pakolliseksi asettaminen on suositeltavaa.
