Svg Maps (8.x-1.0-beta1) - en to os translation catalogue (5 entries)

en: Delete
os: Аппар

en: Type
os: Тип

en: Label
os: Нысан

en: Add
os: Бафтау

en: Path
os: Фæндаг
