SVG Sprite (1.1.0) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: List
pt: Lista

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Maximum length
pt: Comprimento máximo

en: About
pt: Sobre

en: The maximum length of the field in characters.
pt: O comprimento máximo do campo em caracteres.

en: - Select a value -
pt: - Selecione um valor -

en: %name: may not be longer than @max characters.
pt: %name: não deve ter mais de @max caracteres.
