SVG.js (1.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: User interface
id: Antarmuka pengguna

en: Group
id: Grup

en: Image
id: Gambar

en: Default
id: Bawaan

en: Path
id: Jalur

en: Text
id: Teks

en: Advanced
id: Lebih lanjut

en: Line
id: Baris

en: Scale
id: Skala

en: Not installed
id: Tidak terinstal

en: Installed
id: Terinstal

en: About
id: Tentang

en: Translate
id: Terjemahkan

en: Uses
id: Penggunaan

en: Rotate
id: Rotasikan
