SVG.js (1.0.0-alpha1) - en to kn translation catalogue (15 entries)

en: User interface
kn: ಬಳೆಕೆದಾರರ ಇಂಟರ್ಫೇಸ್

en: Group
kn: ಸಮೂಹ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Note:
kn: ಟಿಪ್ಪಣಿ:

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: Advanced
kn: ಸುಧಾರಿತ

en: Line
kn: ಸಾಲು

en: Linear
kn: ರೇಖಾತ್ಮಕ

en: Scale
kn: ಗಾತ್ರ ಬದಲಾವಣೆ

en: Installed
kn: ಅನುಸ್ಥಾಪಿಸಲಾದ

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Rectangle
kn: ಆಯತಾಕಾರ

en: Rotate
kn: ತಿರುಗಿಸು
