SVG.js (1.0.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (17 entries)

en: User interface
tr: Kullanıcı arayüzü

en: Group
tr: Grup

en: Image
tr: Resim

en: Default
tr: Varsayılan

en: Path
tr: Yol

en: Text
tr: Metin

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Line
tr: Hat

en: Linear
tr: Doğrusal

en: Scale
tr: Ölçek

en: Not installed
tr: Kurulu değil

en: Installed
tr: Kurulu

en: About
tr: Hakkında

en: Translate
tr: Çevir

en: Uses
tr: Kullanım

en: Rotate
tr: Döndür

en: Elastic
tr: Esnek
