Swapcard (1.0.1) - en to de translation catalogue (30 entries)

en: Private
de: Privat

en: Actions
de: Aktionen

en: Description
de: Beschreibung

en: On
de: An

en: Date
de: Datum

en: Image
de: Bild

en: Sync
de: Synchronisierung

en: Off
de: Aus

en: Location
de: Ort

en: Promoted to front page
de: Auf der Startseite anzeigen

en: Session ID
de: Session-ID

en: API Key
de: API-Schlüssel

en: Advanced
de: Erweitert

en: Events
de: Veranstaltungen

en: Purpose
de: Zweck

en: Clear
de: Leeren

en: Purge
de: Aufräumen

en: Timeout
de: Zeitüberschreitung

en: Event fields
de: Ereignisfeld

en: Website URL
de: Adresse der Website

en: Company name
de: Unternehmensname

en: About
de: Über

en: Sessions
de: Sitzungen

en: Uses
de: Verwendungszwecke

en: Base URI
de: Basis-URI

en: Job title
de: Berufsbezeichnung

en: Social media
de: Social Media

en: Event ID
de: Ereignis-ID

en: Dry run
de: Probedurchgang

en: Add Event
de: Veranstaltung hinzufügen
