swiper (8.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (14 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: List
hi: सूची

en: None
hi: कोई नहीं

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Advanced settings
hi: एडवांस सेटिंग

en: ID
hi: आईडी

en: Options
hi: विकल्प

en: Horizontal
hi: क्षैतिज

en: Vertical
hi: ऊर्ध्वाधर

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Direction
hi: दिशा
