swiper (8.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (18 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: List
nl: Lijst

en: None
nl: Geen

en: Name
nl: Naam

en: Default
nl: Standaard

en: Advanced settings
nl: Geavanceerde instellingen

en: Options
nl: Opties

en: Horizontal
nl: Horizontaal

en: Vertical
nl: Verticaal

en: Default settings
nl: Standaardinstellingen

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Advanced Options
nl: Geavanceerde opties

en: Image title
nl: Afbeeldingstitel

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Speed
nl: Snelheid

en: Direction
nl: Richting

en: Delete options
nl: Opties voor verwijderen

en: Add options
nl: Opties toevoegen
