swiper (8.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (20 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: List
uk: Список

en: None
uk: Немає

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Default
uk: Базово

en: Advanced settings
uk: Розширені налаштування

en: Options
uk: Опції

en: Horizontal
uk: Горизонтально

en: Vertical
uk: Вертикально

en: Default settings
uk: Налаштування за замовчуванням

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Advanced Options
uk: Додаткові параметри

en: Image title
uk: Заголовок зображення

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Namespace
uk: Простір назв

en: Speed
uk: Швидкість

en: Direction
uk: Напрям

en: Delete options
uk: Варіанти видалення

en: Add options
uk: Додати варіанти
