swiper (8.x-1.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (18 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: List
fa: فهرست

en: None
fa: هیچ

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Advanced settings
fa: تنظیمات پیشرفته

en: ID
fa: شناسه

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Horizontal
fa: افقی

en: Vertical
fa: عمودی

en: Default settings
fa: تنظیمات پیش‌فرض

en: Are you sure you want to delete %name?
fa: آیا از حذف %name اطمینان دارید؟

en: Advanced Options
fa: گزینه‌های پیشرفته

en: Image title
fa: عنوان تصویر

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Speed
fa: سرعت

en: Direction
fa: جهت
