swiper (8.x-1.0-alpha2) - en to id translation catalogue (13 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: List
id: Daftar

en: None
id: Tiada

en: Name
id: Nama

en: Default
id: Bawaan

en: Advanced settings
id: Pengaturan lanjutan

en: Options
id: Opsi

en: Horizontal
id: Horisontal

en: Vertical
id: Vertikal

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Direction
id: Arah

en: Delete options
id: Opsi penghapusan
