swiper (8.x-1.0-alpha2) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: List
it: Elenco

en: None
it: Nessuno

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: Advanced settings
it: Impostazioni avanzate

en: Options
it: Opzioni

en: Horizontal
it: Orizzontale

en: Vertical
it: Verticale

en: Default settings
it: Impostazioni predefinite

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Advanced Options
it: Opzioni avanzate

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Speed
it: Velocità

en: Direction
it: Direzione
