swiper (8.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: List
pt: Lista

en: None
pt: Nenhum

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: Default
pt: Por defeito

en: Advanced settings
pt: Definições avançadas

en: Options
pt: Opções

en: Default settings
pt: Opções predefinidas

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Tem a certeza que deseja eliminar %name?

en: Advanced Options
pt: Opções avançadas

en: Image title
pt: Título da imagem

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Speed
pt: Velocidade

en: Direction
pt: Direção

en: Delete options
pt: Opções de eliminação

en: Add options
pt: Adicionar opções
