Swiper formatter (2.0.2) - en to tr translation catalogue (30 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Description
tr: Açıklama

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Yes
tr: Evet

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Label
tr: Etiket

en: Default
tr: Varsayılan

en: Horizontal
tr: Yatay

en: Vertical
tr: Dikey

en: Custom
tr: Özel

en: Number of rows
tr: Satır sayısı

en: Other
tr: Diğer

en: Loop
tr: Döngü

en: Rows
tr: Satırlar

en: Fade
tr: Açılma/kararma

en: Package
tr: Paket

en: Local
tr: Yerel

en: Machine name
tr: Makine adı

en: About
tr: Hakkında

en: Column
tr: Sütun

en: - Select -
tr: - Seçin -

en: Direction
tr: Yön

en: Row
tr: Satır

en: Uses
tr: Kullanım

en: Pagination
tr: Sayfalama

en: Transition speed
tr: Geçiş hızı

en: Fixed width
tr: Sabit genişlik

en: Rendered entity
tr: Oluşturulmuş varlık

en: Breakpoint
tr: Kırılma noktası
