Swiper formatter (2.1.0) - en to fa translation catalogue (26 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Description
fa: شرح

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Yes
fa: بله

en: Weight
fa: وزن

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: ID
fa: هویت

en: Horizontal
fa: افقی

en: Vertical
fa: عمودی

en: Custom
fa: سفارشی

en: Other
fa: ساير

en: Loop
fa: حلقه

en: Rows
fa: ردیف‌ها

en: Fade
fa: محو شدن

en: Duplicate
fa: تکراری

en: Machine name
fa: نام دستگاه

en: About
fa: درباره

en: Column
fa: ستون

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: Direction
fa: جهت

en: Row
fa: سطر

en: Uses
fa: استفاده‌ها

en: Pagination
fa: صفحه بندی

en: Rendered entity
fa: بخش ارائه شده
